Vraag offerte aan

Budowa drogi S1 na odc. Podwarpie – Dąbrowa Górnicza

Realizacja kilkunastu obiektów inżynieryjnych w ramach budowy drogi S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza

Zadanie

Wyzwanie

Realizacja

Budowa wiaduktów w ramach drogi S1 Podwarpie

Budowa prowadzona jest przy czynnym ruchu dwukierunkowym na istniejącej drodze DK1, dlatego dla pięciu wiaduktów zaprojektowaliśmy tzw. bramki przejazdowe o rozpiętości ok. 11 m. Zostały one przygotowane w systemie INFRA-KIT H, opartym na podporach wysokonośnych i belkach HEB. Z kolei deskowanie ustroju nośnego tych obiektów wykonano z ram SG połączonych dźwigarami H20 w panele, ułożone zarówno na rusztowaniu z wież ID-15new jak i dźwigarach HEB.

Budowa obiektów mostowych zespolonych

Realizacja obiektów z prefabrykowanych belek T bądź Kujan zespolonych z płytą realizowana jest dwuetapowo.  W pierwszym etapie wykonywane są masywne poprzecznice, których deskowanie boczne stanowił lekki ramowy system RASTO. W drugim etapie betonowania poprzecznice stają się samonośne i przenoszą obciążenia od belek T oraz płyty żelbetowej, a następnie poprzez łożyska i dogęszczony ruszt z dźwigarów H20 przekazują je na podpory wiaduktu. Dla wykonania płyty ustroju nośnego zaprojektowano wsporniki – ramy w systemie SG z pomostem z dźwigarów H20, podwieszone do skrajnych belek „T”. Podwieszenie realizowane zostało poprzez łożysko i śrubę M24 przykręconą do kotwy zabetonowanej uprzednio w prefabrykacie.

Deskowania ścienne: budowa fundamentów, przyczółków i podpór


Fundamenty wszystkich obiektów zrealizowaliśmy w systemie RASTO. Z kolei podczas prac przy ścianach przyczółków i podpór, zaprojektowanych w standardzie betonu architektonicznego BA2, pracowało MANTO wraz z systemem platform Platinum.

Reason form