Strona główna Aktualności

BrandSafway ogłasza przejęcie Waveland Services, Inc.

BrandSafway ogłasza przejęcie Waveland Services, Inc.

4 października, 2017

KENNESAW, GA – 4 PAŹD. 2017 – Firma Brand Industrial Services, działająca pod marką BrandSafway, z dniem 4 października 2017 roku przejęła Waveland Services, Inc., wiodącą krajową spółkę zajmującą się powłokami morskimi na platformach głębinowych w Zatoce Perskiej i na wybrzeżu Kalifornii.

„Z przyjemnością ogłaszamy przejęcie Waveland”, powiedział Dave Witsken, Prezes ds. energii i przemysłu w BrandSafway. „Poszerzając BrandSafway o wysoce wyspecjalizowaną wiedzę Waveland w dziedzinie morskich powłok konserwacyjnych, wzbogacamy nasze portfolio w zakresie przygotowywania powierzchni i usług powłokowych na światowym rynku morskim. Ponadto klienci z branży morskiej firmy Waveland skorzystają z doświadczenia BrandSafway w zakresie powłok i szerszej gamy rozwiązań, w tym w dziedzinach rusztowań, izolacji i ognioodporności”.

Firma Waveland, z siedzibą w Eunice w stanie Luizjana, jest przedsiębiorstwem zajmującym się konserwacją i utrzymaniem z długoterminowymi kontraktami z większością dużych właścicieli platform wiertniczych, w tym z dużymi spółkami naftowymi z aktywami na wodach głębokich, niezależnymi spółkami naftowymi z aktywami na wodach płytkich oraz firmami zajmującymi się przesyłem w rurociągach. Firma Waveland Services, Inc. została założona w 1996 roku przez Eda Caswella, obecnego prezesa, i zatrudnia do 200 pracowników w szczycie sezonu.

Idąc dalej, Caswell zgodził się zarządzać firmą Waveland, A BrandSafway Company, która zyskała nową nazwę od połączonych działań morskich Waveland i BrandSafway. Caswell będzie podlegał pod Danny’ego Schexnaydre’a, który zajmuje w BrandSafway stanowisko Regional Vice President dla Luizjany.

„Waveland jest znaczącym graczem w branży powłok morskich i świetnie pasuje do BrandSafway”, powiedział Schexnaydre. „Mamy podobne filozofie działania, z pasją zrozumienia potrzeb klientów i przewyższania ich oczekiwań. Wykorzystując wiedzę, możliwości i reputację Waveland, będziemy mogli świadczyć rozszerzone usługi powłokowe dla działających na morzu klientów BrandSafway. Jednocześnie, dzięki naszemu wsparciu, Waveland będzie teraz w stanie zaoferować klientom szerszy asortyment sprzętu dostępowego i dodatkowe usługi przemysłowe”.

„Przejęcie to przynosi obopólne korzyści zarówno BrandSafway, jak i Waveland”, powiedział Caswell. „Waveland posiada bardzo doświadczony zespół o rozległej wiedzy na temat przygotowywania morskich powierzchni i powłok, co uzupełni portfolio, które BrandSafway posiada w zakresie rusztowań, izolacji i powłok. „Od wielu lat współpracowaliśmy przy projektach morskich i cieszy nas to połączenie naszych zespołów”.

O BrandSafway

Stawiając bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu, BrandSafway oferuje najszerszą gamę usług, produktów i rozwiązań na końcowych rynkach przemysłowych, handlowych i infrastrukturalnych, wykorzystując przy tym swoją bezkonkurencyjną wiedzę. BrandSafway, spółka portfelowa Clayton, Dubilier & Rice, to prawie 5 miliardów dolarów przychodu, około 32 000 pracowników i ponad 350 lokalizacji w 30 krajach. Dzięki globalnemu zasięgowi, rygorystycznym procesom operacyjnym i szerokiej ofercie usług – rusztowania i inne rozwiązania w zakresie dostępu, izolacja, powłoki, usługi specjalistyczne oraz deskowania i podpory systemowe – BrandSafway wspiera potrzeby klientów w zakresie konserwacji, napraw i remontów, a także nowych konstrukcji, usprawnień kapitałowych i planów rozbudowy. Firma BrandSafway – wystarczająco duża, aby wykorzystać efekt skali do zwiększania bezpieczeństwa i produktywności, a jednocześnie elastyczna i żywo reagująca – zapewnia niezrównaną obsługę, dzięki wykorzystaniu lokalnej siły roboczej i zarządzania.

Kontakt: Karla Cuculi
Vice President of Communications
(262) 523-6580 lub KARLA.CUCULI@SAFWAY.COM

Thank you message!