Strona główna Aktualności

Brand Energy & Infrastructure Services and Safway Group complete merger

Brand Energy & Infrastructure Services and Safway Group complete merger

22 czerwca, 2017

Połączenie to tworzy wiodącą, światową firmę świadczącą usługi przemysłowe, komercyjne i infrastrukturalne
KENNESAW, GA i WAUKESHA, WI – 22 czerwca 2017 – Brand Energy & Infrastructure Services („BEIS”) i Safway Group („Safway”) zakończyły dziś swoją wcześniej ogłoszoną fuzję.
Nowa, połączona firma przyjmie nazwę Brand Industrial Services, Inc. („Brand”). Firma Brand, przynosząca blisko 5 miliardów dolarów przychodu rocznie, posiadająca około 32 000 pracowników na całym świecie i ponad 350 lokalizacji w 30 państwach, jest wiodącym dostawcą wyspecjalizowanych usług dla globalnych końcowych rynków przemysłowych, handlowych i infrastrukturalnych. Połączone przedsiębiorstwo ma globalny zasięg, kompleksową ofertę usług i rygorystyczne procesy operacyjne niezbędne do zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie konserwacji, remontów i renowacji obiektów, jak również nowych konstrukcji, modernizacji i planów ekspansji napędzanych kapitałem.
Podstawową nazwą rynkową w Stanach Zjednoczonych będzie BrandSafway, wraz z zachowaniem innych znanych marek. Podstawowymi nazwami rynkowymi w Kanadzie będą AlumaSafway, Brand i Dalco. Na rynkach międzynarodowych istniejące marki nie ulegną zmianie, a więc będą to Aluma Systems, Brand Energy & Infrastructure Services, Hünnebeck i SGB. Po zakończeniu połącznia, wszystkie podmioty operacyjne, które były częścią Brand i Safway będą utrzymane, aby zapewnić klientom płynne przejście na nowy system.
To połączenie tworzy jedną zintegrowaną, globalną organizację wyspecjalizowanych usług o szerokich możliwościach i zasięgu, koncentrującą się na dostarczaniu naszym klientom większej wartości dodanej na rynku przemysłowym, handlowym i infrastrukturalnym,” powiedział Bill Hayes, wcześniej Prezes i Dyrektor Generalny („CEO”) firmy Safway, a obecnie Prezes i Dyrektor generalny Brand oraz członek zarządu firmy.
Oprócz Hayesa kierownictwo Brand obejmują:

  • Jim Walters, Executive Vice President („EVP”) i Chief Financial Officer („CFO”) (wcześniej EVP i CFO, Safway)
  • Dave Witsken, President, Energy & Industrial (wcześniej President of Global Industrial Services, BEIS)
  • Jeff Sprau, President, Commercial & Industrial (wcześniej President of U.S. Division, Safway)
  • Glen Teel, President, Global Forming & Shoring (wcześniej President of Global Forming and Shoring, BEIS)

„Dzięki naszym możliwościom możemy dołożyć wszelkich starań, aby dostarczać naszym klientom najlepsze możliwe usługi i rozwiązania, które są bezpieczniejsze, bardziej wydajne i bardziej opłacalne”, wyjaśnił Hayes. „Naszym celem będzie globalne myślenie przy lokalnej realizacji i działaniach – w wystarczająco dużej skali, aby wykorzystywać nasze doświadczenie i zasoby do zapewniania naszym klientom najwyższego poziomu usług, a jednocześnie na tyle niewielkiej i elastycznej, aby zapewniać szybką reakcję dzięki naszej globalnej sieci oddziałów, zapewniając lokalną i spersonalizowaną obsługę klienta”.
Clayton, Dubilier & Rice („CD&R”), który od 2013 r. jest właścicielem BEIS, jest większościowym udziałowcem połączonej spółki. Odyssey Investment Partners, LLC, która nabyła Safway w 2009 roku, zakończyła inwestycję. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.
Partner operacyjny CD&R John Krenicki, który od 2013 roku pełnił funkcję Dyrektora Naczelnego BEIS, przejął rolę Prezesa Brand. Paul Wood, były Prezes i Dyrektor Generalny BEIS, został Prezesem Emeritusa i zajmuje pozycję starszego doradcy połączonej firmy.
Firma Goldman Sachs & Co. była głównym doradcą finansowym BEIS i zapewniała finansowanie przedsięwzięcia. Usługi doradztwa finansowego i finansowania były ponadto zapewniane BEIS przez Barclays Capital Inc., ING Financial Markets LLC oraz Peter J. Solomon Company, LLC, podmiot powiązany z Natixis. Firma Debevoise & Plimpton LLP była doradcą prawnym BEIS. Firma Harris Williams & Co. byłą doradcą finansowym Safway, a firma Latham & Watkins LLP pełniła funkcję radcy prawnego Safway.
O Brand Industrial Services, Inc.
W wyniku transakcji Brand Industrial Services, Inc. będzie wiodącym dostawcą wyspecjalizowanych usług dla globalnych końcowych rynków przemysłowych, handlowych i infrastrukturalnych. Połączone przedsiębiorstwo ma globalny zasięg, kompleksową ofertę usług i rygorystyczne procesy operacyjne niezbędne do zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie konserwacji, remontów i renowacji obiektów, jak również nowych konstrukcji, modernizacji i planów ekspansji napędzanych kapitałem. Usługi oferowane przez Brand obejmują dostęp do pracy, deskowania i podpory, a także usługi specjalistyczne, takie jak izolacje, powłoki, ognioodporność i materiały ogniotrwałe. Brand dostarcza usługi ponad 30 000 klientom za pośrednictwem około 32 000 pracowników, którzy obsługują globalną sieć ponad 350 strategicznych lokalizacji w 30 krajach, w tym 240 w Ameryce Północnej.

Thank you message!