Obtenir une offre

Focus Mall – Zielona Góra

Rozbudowa centrum handlowego Focus Mall w Zielonej Górze

Zadanie

Rozbudowa centrum handlowego Focus Mall przy bardzo napiętym harmonogramie prac

Wyzwanie

Skala projektu oraz napięty harmonogram prac wymagała od nas bardzo dokładnego zaplanowania prac projektowych i wydań sprzętowych, przewidywania potrzeb klienta oraz ścisłej współpracy z kierownictwem budowy.

Realizacja

Kontrakt polega na modernizacji części istniejącej już galerii handlowej oraz dobudowaniu nowej części. Stropy w części modernizowanej szalowano na podwieszeniu z konstrukcji stalowej, unikając w ten sposób konieczności wykorzystania podparć i wież podporowych. W części nowobudowanej wykorzystano RASTO-TAKKO oraz MANTO do budowy ścian, fundamentów, słupów oraz szachtów windowych.

Do deskowania stropów wykorzystano system TOPFLEX, podpierając go na podporach Europlus 550 z przedłużkami tam, gdzie strop sięgał do 6 metrów, i wieżami ID 15new tam, gdzie podpierano strop nad poziomem +1 z poziomu 0 – ponad 12 metrów wysokości. Wieże ID 15new wykorzystano również do wykonania skomplikowanej rampy wjazdowej i zjazdowej do garażu, wykonanie których zaprojektowali technolodzy Hunnebeck Polska.

Reason form